Lapkričio 11 -18 d, Vilniuje vyks Aušros Vartų Gailestingumo Motinos Globos atlaidai. Atlaiduose bus meldžiamasi už ligonius, gydytojus ir slaugytojus, Lietuvos kariuomenę ir policiją, įvairius socialinėje-karitatyvinėje srityje besidarbuojančius žmones ir jų globojamuosius, senjorus, žemdirbius, kunigus ir pašvęstuosius, Lietuvos seminaristus, žiniasklaidos darbuotojus, vaikus, mokytojus, katechetus, valstybės tarnautojus, politikus, šeimas, išeiviją, jaunimą ir ateitininkus.

UAB Sigreta rūpinsis renginio apsauga.

Visa atlaidų programa skelbiama www.vilnensis.lt

Ausros vartai

Popiežiaus Pranciškaus vizitas Lietuvoje

Popiežius Pranciškus rugsėjo 22–25 d. su apaštaliniu vizitu lankys tris Baltijos šalis: Lietuvą, Latviją ir Estiją. Popiežiaus Pranciškaus kelionę į Lietuvą lydės šūkis „Kristus Jėzus – mūsų viltis!“  Per dvi apaštalinio vizito dienas jis aplankys Vilnių ir Kauną. Vizito programą galima rasti puslapyje https://popieziausvizitas.lt/programa/

Popiežiaus Pranciškaus viešnagė neabejotinai bus svarbiausiais ir įdomiausias šių metų įvykis Lietuvoje. Praktikuojantiems katalikams ir nuoširdžiai tikintiems žmonėms tai nuostabi šventė, kitiems – proga išgirsti popiežiaus žinią, galbūt pakartoti atjautos, žmogiškumo pamokas, atkreipti dėmesį į negeroves, apie kurias nuolat kalba Pranciškus, padiskutuoti apie Bažnyčios vaidmenį šiuolaikiniame pasaulyje ir šių dienų Lietuvoje. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie renginių apsaugos šio vizito metu.

Birželio 22 dieną, 16 val. Aušros vartų g. 15 vidiniame kieme buvo atidaryta Vilniaus karikatūrų paroda-konkursas „Welcome to Vilnius. Give us your money“, kuris vyks iki rugsėjo 1 d.

Vilniaus Senamiestis traukia ne tik turistus – čia apstu maitinimo įstaigų, parduotuvių, taksi vairuotojų ir išmaldos prašytojų, siekiančių kuo daugiau išpešti iš turistų pinigų. Netoli Aušros vartų esančiame vidiniame kiemelyje surengtos karikatūrš parodos-konkurso „Welcome to Vilnius. Give us your money“ (liet. „Sveiki atvykę į Vilnių. Atiduokite pinigus“) autorių darbai humoristiškai ir šmaikščiai atkreipia visuomenės dėmesį į šias aktualias socialines ir verslo etikos problemas Vilniuje. Parodos metu dalis surinktų lėšų atiteks socialines paslaugas teikiančiai organizacijai „Caritas“. Pardodą remia saugos tarnyba „Sigreta“.